اگر با نسخه های قدیمی فتوشاپ کار کرده باشید حتما دیده اید با نصب فتوشاپ قابلیت نمایش فایلهای PSD در  MyComputer اضافه می شود و زمانی که حالت نمایش بر روی Thumbnail یا Filmstrip است محتوای فایلهای PSD نمایش داده و مسلما با این قابلیت انتخاب فایل برای طراح بسیار آسان میشد. اما در نسخه های جدید فتوشاپ این قابلیت وجود نداره و به جای اینکه تصویر فایل PSD رو نشون بده آیکون فایل PSD رو نشون میده .

این قابلیت معلوم نیست چرا حذف شده ،اما خب واقعیت این هست که این امکان دیگه با نصب فتوشاپ مثلا CS3 یا CS4 دیگه فعال نمیشه و برای طراحان مشکلاتی رو بوجود آورده. مثلا زمانی که میخواهید یک فایل PSD رو از داخل فایلهایی که دارید پیدا کنید مجبورید اون رو باز کنید یا از بخش Open در فتوشاپ اون فایل رو پیدا کنید یا از Adobe Bridge استفاده کنید که خب همگی کار رو مشکل میکنه.

اگر میخواهید که هنوز مثل نسخه های قبلی فتوشاپ این قابلیت رو به Explorer خودتون اضافه کنید که فایلهای PSD در حالت Thubmnail نمایش داده بشن کافیه ۳ مرحله زیر رو انجام بدید:


۱– فایل DLL مربوط به Thumbnail Shell را از اینجا دانلود کنید .

۲– فایلی که دانلود کرده اید را در شاخه C:\Program Files\Common Files\Adobe\Shell کپی کنید . (اگر شاخه Shell وجود ندارد اون رو ایجاد کنید)


۳
– فایل تنظیمات رجیستری را از اینجا دانلود کنید و سپس بر روی آن دوبار کلیک کنید تا اجرا شود و اگر پیغام داد Yes را کلیک کنید.

همین !
حالا تمامی فایلهای PSD شما در Explorer بصورت Thumbnail نمایش داده میشود.
اگر نمایش داده نشد یک بار سیستم خودتان را Restart کنید.

– فایلهایی که شما دانلود میکنید بصورت ZIP شده میباشند که باید Extract شوند.
– توجه داشته باشید در Explorer باید حتما حالت نمایش بر روی Thumbnails یا Filmstrip باشد.

برای دانلود مقاله به صورت pdf اینجا کلیک کنید